RAD APICOLD

Produkty radu Apicold

Obchodný názov
Príznaky pre použitie
Apicold Thyme doplnok stravy v tekutej podobe na podporu zdravia dýchacieho systému
Apicold Oral podráždenie a zápal hrdla, podráždenie v ústnej dutine
Apicold Propo sinusitída a infekčná rinitída


Apicold THYME sirup
Ide o tekutý výživový doplnok, ktorý obsahuje med, dúšku tymiánovú a propolisovú tinktúru. Určený je pre deti od 4 rokov a dospelých (1).

Apicold Thyme je inovatívny prírodný výživový doplnok na podporu zdravia dýchacieho systému vďaka synergickému účinku dúšky tymiánovej, medu a propolisovej tinktúry, s ich antivírusovými, antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami. Extrakt z dúšky tymiánovej má baktericídny účinok proti grampozitívnej kokovej mikroflóre a bakteriostatický proti gramnegatívnym baktériám.
Tento tekutý výživový doplnok obsahuje 48% medu, vodu, alkoholovú tinktúru z listov tymiánu 3,14% (thymus vulgaris) a alkoholová tinktúra z propolisu 2%.

Med: Med má antibakteriálne, baktericídne, protizápalové a antialergické vlastnosti. Liečivému účinku medu napomáha jeho bohaté zloženie: obsahuje cukry, minerály, stopové prvky, enzýmy, vitamíny B1, B2, B6, E, K, C, karotén (vitamín A), zinok, kyselinu pantoténovú a listovú.

Tymián: Rastlina tymián obsahuje železo, vápnik, silice, tanín a fenolické zlúčeniny, a to thymol a karvakrol. Vďaka siliciam a fenolickým zlúčeninám má antibakteriálne účinky. Flavonoidy pôsobia spazmolyticky, rozširujú lumen priedušiek a napomáhajú posunu sekrétu riasinkami horných dýchacích ciest.

Upozornenie: Neužívajte dlhšie ako 2 týždne. Nevhodné pre deti vo veku do 4 rokov a tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte, ak máte alergiu na včelie produkty alebo na ktorúkoľvek zložku výrobku! Uchovávajte mimo dosahu detí. Stanovená, odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy ani zdravého životného štýlu. Ak sa prípravok nechá postáť, vytvárajú sa usadeniny, čo však nemá vplyv na jeho kvalitu; po pretrepaní prípravku pred použitím usadeniny vymiznú (1).Apicold ORAL
Ide o zdravotnícku pomôcku vo forme ústneho spreja. Upokojuje zapálené hrdlo a zmierňuje podráždenie ústnej dutiny (1).
Apicold oral je inovatívny prírodný ústny sprej na bolesť hrdla a podráždenie v ústach s ďalšími antivírusovými, antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami.
Obsahuje alkohol, vodu, propolisový extrakt, glycerín a esenciálny olej z mäty piepornej.

Glycerín: Glycerín uľahčuje rovnomerné rozptýlenie zložiek vo vrstve, čo pôsobí ako bariéra pred škodlivými vonkajšími látkami (znečistené ovzdušie a mikroorganizmy) a súčasne tlmí bolesť v hrdle.

Esenciálny olej z mäty piepornej: Esenciálny olej z mäty zanecháva príjemne svieži pocit v ústach.

Propolis: Propolis má baktericídne, fungicídne a antivírusové vlastnosti. Má tiež lokálne anestetické, biostimulačné a imunomodulačné účinky. Antimikrobiálny mechanizmus propolisu je zabezpečený schopnosťou flavonoidov narušiť integritu a permeabilitu cytoplazmatickej membrány patogénnych bakteriálnych buniek. Ide o takzvaný galangínový efekt. Účinnosť propolisu je závislá od množstva flavonoidov:
- množstvo flavonoindov je možné dosiahnuť iba štandardizovaným postupom.
- purifikácia a štandardizácia propolisu v Apicolde je zabezpečená technológiou Api-technologies.

Apicold ústny sprej tak obsahuje všetky zložky odporúčané na lokálnu protizápalovú liečbu bolesti v krku, a to:
1. antiseptické látky (propolis, alkohol, glycerín)
2. antibakteriálne látky (propolis)
3. lokálne anestetiká (mentol, alkohol)
4. dezodoranty (mentol)
5. syntetizované faktory nešpecifickej ochrany slizníc (alkohol, propolis)

Upozornenie: Ak máte alergiu na včelie produkty, nesmiete používať tento prípravok. Mierne pálivý pocit je spôsobený obsahom alkoholu. Uchovávajte mimo dosahu detí (1).Apicold PROPO
Ide o izotonický roztok na zvlhčenie a čistenie nosa. Nosový sprej normalizuje funkciu nosovej sliznice prirodzeným spôsobom. Jemne rozptýlený izotonický roztok umožňuje pôsobenie na celom povrchu nosovej sliznice. Jeho zloženie napomáha vytvárať prirodzené pH a hydratovať nosovú sliznicu a zároveň rozpúšťa suché nečistoty nahromadené na sliznici, čím uľahčuje dýchanie. Prídavok propolisu zvyšuje stabilitu prípravku (4).
Apicold Propo je inovatívny prírodný nosový sprej, ktorý poskytuje synergickú kombináciu izotonického soľného roztoku a propolisu, účinnú pri zápaloch dutín (sinusitída) a infekčnej rinitíde, s preukázaným antibakteriálnym účinkom.
Izotonický soľný roztok: Izotonický soľný roztok (stabilná koncentrácia NaCl, rovnaká ako koncentrácia v ľudskej krvnej plazme - 0,9%): 1. zvlhčuje vnútornú výstielku nosa;
2. podporuje skvapalnenie a odstránenie hlienu;
3. vyživuje tkanivové bunky;
4. má protizápalový účinok.
Propolis: Propolis obsahuje štandardizovanú propolisovú tinktúru s celkovým obsahom polyfenolov min. 15 mg/ml:
1. má baktericídny, antivírusový a fungicídny účinok;
2. zmierňuje zápalový proces;
3. urýchľuje hojenie a regeneráciu tkanív.

Záver
Rad Apicold produktov kombinuje päť základných výhod:
1. Apicold je rad inovatívnych prírodných liekov vyrábaných pomocou jedinečných patentovaných technológií.
2. Apicold kombinuje stáročiami overenú tradičnú medicínu a moderné výdobytky vedy.
3. Starostlivé výrobné metódy umožňujú vyhnúť sa chemickému ošetreniu účinných látok v prípravku Apicold.
4. Apicold uchováva hodnotu medu, propolisu a liečivých bylín.
5. Apicold poskytuje vyšší celkový terapeutický účinok ako účinok každej zo zložiek jednotlivo.

Použitá literatúra
1. ADC.sk [online]. [cit. 2021-07-09]. Dostupné na: adc.sk
2. ADC.sk [online]. [cit. 2021-07-09]. Dostupné na: adc.sk
3. ADC.sk [online]. [cit. 2021-07-09]. Dostupné na: < a href="https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/apicold-propo-nosovy-sprej-643625.html"> adc.sk
4. ADC.sk online]. [cit. 2021-07-09]. Dostupné na: < a href="https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/apicold-propo-nosovy-sprej-643625.html" > adc.sk