produkt

Nosový sprej

Izotonický roztok na zvlhčenie a čistenie nosa s propolisom
Zdravotnícka pomôcka

Prečo Apicold Propo nosový sprej?

Izotonický roztok morskej vody vo forme nosového spreja normalizuje funkciu nosovej sliznice prirodzeným spôsobom.


Jemne rozptýlený izotonický roztok umožňuje pôsobenie na celom povrchu nosovej sliznice.

Zaisťuje prirodzené pH a hydratáciu nosovej sliznice a zároveň rozpúšťa suché nečistoty nahromadené na sliznici, čím uľahčuje dýchanie.

Odporúča sa na sinusitídu a infekčnú nádchu, pri príznakoch alergickej nádchy a prechladnutí. Pre každodennú hygienu nosovej sliznice u detí a dospelých. Pri pobyte v klimatizovaných miestnostiach a vystavení sa prachu a škodlivým vplyvom ovzdušia.

Vekové skupiny

deťom od štyroch rokov

dospievajúcim

dospelým

VEĽKOSŤ BALENIA

objem 30ml
izotonický roztok v spreji

Dávkovanie

Nosový sprej sa vstrekne do oboch nosových dierok podľa potreby. Jeden vstrek do každej nosovej dierky postačuje na zvlhčenie vysušenej sliznice. Na odstránenie suchého sekrétu z nosa sa vstrekne do oboch nosových dierok väčšie množstvo nosového spreja. Vloží sa do nosových dierok vatový tampón, aby kvapalina nevytiekla, kým suchý sekrét nezmäkne. Pred použitím zdravotníckej pomôcky si pozorne prečítajte návod na použitie.

Aktívne prírodné zložky

Izotonický soľný roztok

V stabilnej koncentrácii NaCl, to znamená v rovnakej ako je jeho koncentrácia v ľudskej krvnej plazme - 0,9%. Zvlhčuje vnútornú výstelku nosa, podporuje skvapalnenie a odstránenie hlienu, vyživuje tkanivové bunky, má protizápalový účinok.

Propolis

Má baktericídne, fungicídne, antivírusové vlastnosti. Má tiež lokálne anestetické, biostimulačné a imunomodulačné účinky.

Zaujímavosťou je, že propolis použitý v Apicolde je 100% očistený od bielkovín a peľu. Propolis sa vo všeobecnosti často zamieňa s peľom, respektíve s medom. Pritom ide o tri rôzne látky. Alergiu spôsobuje najmä peľ. Alergia sa však môže vyskytnúť aj na med a propolis, ak nie sú dostatočne očistené od peľu. Keďže výroba produktovej rady Apicold prebieha unikátnou api-technológiou, ktorá spoľahlivo očisťuje med a propolisovú tinktúru od peľov, teda alergénov, je riziko alergickej reakcie v prípade užitia produktov Apicold minimalizované.

Zloženie

Voda, chlorid sodný (morská soľ), extrakt propolisu.

Príručka pre prax: Lokálna aplikácia kvapiek, sprejov a roztokov v oblasti ucha, nosa a hltana - návod pre pacienta »

Viac informácií nájdete v príbalovom letáku »

APICOLD
Kúpite v kamenných lekárňach
Kúpite v online lekárňach

alpen
Alpen Pharma SK, s.r.o.,
Prievozská 4D, 821 09 Bratislava, SR
E-mail: info.sk@alpenpharma.com

Copyright © 2022

Naše ďalšie produkty


alpexavit